Bratislavské módne dni 2016: Pre slovenskú módu robíme maximum

Bratislavské módne dni tento rok vstupujú do druhej dekády svojho pôsobenia na slovenskej módnej scéne. Za desať rokov sa organizátorom podarilo vytvoriť stabilné podujatie, ktoré má svoje meno nielen na Slovensku, ale i v zahraničí. Aké plány má ich autorka – Mária Reháková – prezradila pre ŽenskýWeb.sk po tlačovej konferencii k jarnej časti 11. ročníka Bratislavských módnych dní.

„Tento ročník prinesie naozaj množstvo noviniek, jednou z nich je určite aj nová hudobná dramaturgia. Dali sme priestor talentovanému Martinovi Valihorovi, ktorý spoločne s DJ Dave-om z banskobystrického klubu Ministry of Fun, pripravia živý mixovaný set,“ prezradila Mária Reháková. Novinkou bude aj charitatívny rozmer Bratislavských módnych dní, kde výťažok z dražby špeciálnej kolekcie klobúkov, ktoré dotvorilo desať slovenských návrhárov, poputuje na nadáciu Zlatá rybka, ktorá podporuje detské oddelenie nemocnice na Kramároch.

Autorka projektu, Mária Reháková, zdôraznila nielen fakt, že Bratislavské módne dni sú uznávaným a známym podujatím na Slovensku, ale aj to, že sa posúvajú úspešne za hranice. „Teší ma, že zahraniční návrhári s radosťou chodia na naše podujatia, ale aj to, že my sme pozývaní na zahraničné podujatia. Práve z tohto dôvodu sme sa rozhodli založiť tradíciu Československého dňa módy. Prvý ročník sme pripravili na 29. septembra a v nádherných priestoroch Obecného domu v Prahe odprezentujeme elitu zo Slovenska a Česka,“ dodala.

Bratislavské módne dni za posledných desať rokov vychovali nielen prostredníctvom prehliadok, ale i projektom Hľadáme nové tváre módnej scény, desiatky módnych návrhárov. „Pred desiatimi rokmi sme mali na Slovensku len niekoľko návrhárov, a mojou snahou bolo obnoviť slovenskú módu. Myslím, že za to obdobie sa nám to-spoločne so skvelým tímom spolupracovníkom-aj podarilo. Dnes tu máme desiatky talentovaných návrhárov, ktorí sú uznávaní nielen doma, ale i v zahraničí a to ma veľmi teší,“ konštatovala Mária Reháková.

 

Viac sa dozviete v rozhovore:

About BMD