BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz: Iné, a predsa jedinečné!

Prvá prehliadka projektu BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz v roku 2020 sa už navždy zapíše do histórie svojou výnimočnosťou. Uskutočnila sa totiž za prísnych bezpečnostných a hygienických opatrení, v období, keď celý svet bojuje s pandémiou koronavírusu. Aj napriek tomu si ju hostia užili aj s rúškami na tvári.  

Úvod dlho očakávanej prehliadky patril klaviristke známej pod umeleckým menom Silvia Victoria Regia, ktorá špeciálne pre tento večer pripravila klavírnu verziu ľudovej svadobnej piesne a vytvorila tak dokonalú zvukovú kulisu pre prezentáciu svadobných krojov zo stredu Slovenska. V nich sa predstavila aktuálna finálová dvanástka súťažiacich MISS Horehronie 2020.  

V téme LÁSKA, ktorá sprevádza jubilejný 15. ročník projektu BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz pokračovala šperkárka DENISA ČIMO, ktorá je povestná svojím nadšením pre minerály, kryštály a rozličné kamene, z ktorých zhotovuje pôsobivé módne doplnky. Každý šperk dostal meno podľa veršov z legendárneho diela Andreja Sládkoviča Marína.  

Hosťom sa už tradične prihovorila MÁRIA REHÁKOVÁ, riaditeľka Agentúry Promotion, ktorá návštevníkom poďakovala za roky priazne, dôveru i súdržnosť v týchto neľahkých časoch. Zároveň vyzdvihla prácu návrhárov a všetkých ľudí pracujúcich v módnom biznise i v zákulisí BRATISLAVSKÉ MÓDNE DNI by Mercedes-Benz, bez ktorých by bol celý večer iba ťažko zrealizovateľný. „Na začiatku roka sme vraveli, že budeme oslavovať celý rok našich 15 rokov organizovania Bratislavských módnych dní. Bohužiaľ sme museli jarnú časť zrušiť. Preto vám všetkým ďakujem za účasť, hosťom aj všetkým partnerom. Verím, že zažijeme spolu krásny večer.“  

Na pódiu spolu s ňou stála i starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto, ZUZANA AUFRICHTOVÁ, ktorá nadviazala na jej príhovor týmito slovami: „Je to po prvý krát keď je Staré mesto spoluorganizátorom Bratislavských módnych dní a je mi obrovskou cťou byť súčasťou akcie s tak silnou tradíciou. Bratislava je krásavica na Dunaji a tiež aj mesto módy, Staré mesto sa preto s radosťou zapojilo do tohto projektu. Móda súvisí s umením a s prostredím, ktoré vytvárame a rovnako ako krásna architektúra, tak aj ženy vytvárajú prostredie, ktoré kultivuje. V krajšom prostredí sa lepšie žije.“  

Dámy vystriedal generálny riaditeľ Mercedes-Benz Slovakia STEPHAN MOEBIUS, ktorý okrem príhovoru, v ktorom vyzdvihol nielen spoluprácu značky Mercedes-Benz s projektom, ale zároveň obdaroval jednu z návštevníčok podujatia autom na víkend.  

Šou odštartovali víťazky projektu Nové tváre módnej scény KRISTÍNA BÁNOVSKÁ a RADOVANA SVÝBOVÁ. To sú mená, ktoré fanúšikom mladých módnych talentov netreba predstavovať. Presne pred rokom totiž obe mladé návrhárky zahviezdili na finále v kostole Klarisiek. Po nich sa už na pomyselnom prehliadkovom móle striedali nádherné a pestré kúsky od uznávaných slovenských dizajnérov, mimo iného i stálic našich módnych večerov. 

Módna značka SICILY STYLE ozvláštnila šou hudobnou vložkou sympatického speváka Davida Key-a, ktorý svojím uhrančivým pohľadom zvádzal nielen nádherné modelky predvádzajúce modely, ale i prítomné dámy v sále. Medzi známymi tvárami, ktoré sa ukázali v nápaditých a pestrých modeloch tejto značky, boli i fitnesska Zora Czoborová či herečka Karin Haydu.  

Hudobné vystúpenie charizmatickej a talentovanej Zary Prágerovej dokonalo podčiarklo vynikajúcu kolekciu ZUZANY HAKOVEJ doplnenej štýlovými slnečnými okuliarmi.  

Netradične, ručne šitými kabelkami, sa predstavila MARMARE HANDMADE, klasicky decentnú módu predviedla značka LA RENA, ALEXIS VIDIC MILLINERY zaujala netradičnými klobúkmi a novinky pre pánov odprezentovala značka LOMBARDI FASHION HOUSE doplnená košeľami BADOS. Návrhárka MONIKA VONTSZEMU prekvapila nielen skvelou kolekciou, ale aj netradičným výberom modeliek.  

Obľúbená JANA JURČENKO predstavila unikátne prepojenie módy s technikou, keďže si na tento večer pripravila kolekciu inšpirovanú zlatou edíciou telefónu motorola razr. Ako prezradila Jana Jurčenko: „Inšpiráciu som čerpala z rôznych zdrojov, vrátane technológií. Keď som mala možnosť vidieť najnovší motorola razr v nádhernej zlatej farbe, napadlo mi, že elegancia, štýl a dizajn sú ukryté skutočne všade okolo nás, a to aj tam, kde by sme to na prvý pohľad neočakávali. Túto myšlienku som rozvíjala, a tak vznikla jedinečná kolekcia v bielo-zlatej farbe, ktorá je inšpirovaná novým motorola razr v odtieni Gold Blush“. Móda, elegancia, štýl a štipka technológie – to všetko sa ukrýva v tomto výnimočnom partnerstve a v jedinečnej kolekcii 8 bielych modelov so zlatými doplnkami, ktoré sú inšpirované práve elegantným Motorola razr v zlatom odtieni Gold Blush.  

České súrodenecké duo návrhárov tvoriacich pod značkou PONER odprezentovalo dvadsiatku modelov a záver patril fenomenálnej JANE PIŠTEJOVEJ. Módna diva ukázala počas uplynulého večera viac ako dve desiatky nových šiat a zaujímavé variácie na hlavách modeliek a ako obvykle jej šou otvárala a zatvárala Andrea Verešová.  

Keďže opatrenia nedovoľovali už tradičnú after party, hostia si mohli počas celej prehliadky vychutnať zo štýlových bielo-zlatých pohárov skvelé produkty od prosecco.sk. 

foto:
Oliver Kuklovský
Simona Sroková

About BMD