Bratislavské módne dni majú premiéru v Prahe

Po úspechoch v Londýne, New Yorku, Ríme či Viedni prichádzajú Bratislavské módne dni odprezentovať to najlepšie zo slovenskej módnej scény do Prahy. Už 12. októbra 2016 sa v historických priestoroch Smetanovej siene Obecného domu v Prahe predstaví 9 slovenských návrhárov a značiek, ktoré doplní dvojica prestížnych českých módnych dizajnérok.

Počas prehliadky sa s výberom svojej tvorby predstavia stálice slovenskej módnej scény, ktorých tvorba už dávno prekročila hranice našej krajiny. V secesných priestoroch Obecného domu svoju tvorbu pražskému publiku predstavia Lukáš Kimlička, La Rena, Veronika Hložníková, Zuzana Haková, Richard Rozbora so značkou Rozbora Couture, Lelkalor, Jana Pištejová, Katie Q, IvanaRosova Fashion Group spoločne s dvojicou prestížnych českých dizajnérok – Tatiana by Taťána Kovařiková a Alice Abraham.

„Za jedenásť rokov existencie Bratislavských módnych dní sme navštívili rôzne svetové metropoly, žiaľ Praha medzi nimi nebola. Práve pre to, sme sa tento rok rozhodli vytvoriť tradíciu prezentácie slovenskej módy v krajine, ktorá je k nám – vo viacerých smeroch – najbližšie,“ hovorí riaditeľka Agentúry Promotion Mária Reháková. „Verím, že slovenská módna tvorba bude mať rovnaký úspech, ako majú v Bratislave na prehliadkach českí tvorcovia,“ dodáva M. Reháková.

Kolekcie slovenských módnych návrhárov predvedú symbolicky finalistky a víťazky súťaže Miss Slovensko, na móle sa predstavia aj riaditeľka tejto súťaže a Miss Slovensko 2013 Karolína Chomisteková, Miss Slovensko 1999 Andrea Verešová a mnohé ďalšie známe tváre.

About BMD