Bratislavské módne dni objavili špičkových slovenských dizajnérov!

Bratislavské módne dni 2016

Už jedenásť rokov prinášajú Bratislavské módne dni prehliadky etablovaných dizajnérov zo Slovenska i zahraničia. Vďaka projektu Hľadáme nové módnej scény sme objavili desiatky módnych návrhárov akými sú  napríklad Zlatica Hujbertová, Blažena Ostrovská, Jana Jurčenko či Róbert Vrzala.

Najväčší a zároveň najstabilnejší týždeň módy na Slovensku opäť odštartuje maratón štvordňových prehliadok už 26. septembra v rozľahlých priestoroch Refinery Gallery. Avšak posledný deň sa na móle predstavia mladí talentovaní návrhári v jedinečnom kostole Klarisky.  Vďaka projektu Hľadáme nové tváre módnej scény je slovenské módna tvorba bohatšia o niekoľko zvučných mien.

Patrí medzi ne aj stálica módnej scény Zlatica Hujbertová. V roku 2010 vyhrala v tomto projekte a odvtedy je pravidelnou súčasťou Bratislavských módnych dní. Jej kolekcie vždy žnú nevídané úspechy. „Bratislavské módne dni mi dali obrovskú príležitosť ukázať, čo vo mne je a prezentovať to, čo milujem,“ hovorí úspešná dizajnérka.  V tom istom ročníku sa predstavila aj módna návrhárka Jana Jurčenko, ktorá získala špeciálne ocenenie od našich čitateľov.

V roku 2013 v projekte zvíťazila dizajnérka Blažena Ostrovská.  Jej kolekcia s názvom „Štefánik“ bola inšpirovaná legendárnou postavou novodobých slovenských dejín, významného politika, generála a vedca z prvej polovice minulého storočia. Návrhárka očarila aj náročné publikum v New Yorku, kde predviedla túto kolekciu vďaka americko-slovenskej nadácii +421 Foundation.

1

Za zmienku určite stojí aj mladý provokatívny návrhár Róbert Vrzala. Aj napriek tomu, že sa neumiestnil, jeho kreativita si získala priazeň mnohých klientov. Aj on patrí medzi dizajnérov, ktorí pravidelne prezentujú svoju tvorbu na móle BMD.

2

Poslednou víťazkou úspešného projektu je mladá talentovaná návrhárka Sofia Tureková, ktorá predstaví svoju autorskú kolekciu na prestížnom týždni módy v New Yorku.  „Bratislavské módne dni mi dali obrovskú možnosť a príležitosť sa prezentovať. Tému Design life som sa rozhodla spracovať ako koncept modernej línie odevov. Kolekcia Metamorphosis uvažuje o priestore v odeve a taktiež odeve v priestore,“ uzatvára mladá návrhárka.

About BMD