Bratislavské módne dni štartujú týždeň módy!

Už o niekoľko dní sa Bratislava premení na mekku módy. Od 13. októbra si v rámci projektu Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz, budete môcť vychutnať desiatky domácich i zahraničných návrhárov na piatich rôznych miestach. Súčasťou jesennej časti bude aj finále projektu Hľadáme nové tváre módnej scény.

Týždeň Bratislavských módnych dní odštartuje tlačovou konferenciou, ktorá sa bude konať 13. októbra 2017 v kostole Klarisiek v Bratislave. V sobotu sa slovenská návrhárska elita presunie do luxusných priestorov hotela Kaskády na Sliači. V špeciálnej šou sa predstavia Michaela Ľuptáková, Ida Sandor, Jana Jurčenko, La Rena, Jana Pištejová, Veronika Hložníková, Zuzana Haková a súrodenci Ponerovi z Česka. 

Maratón prehliadok v našom hlavnom meste začne v pondelok, 16. októbra 2017 v Refinery Gallery, kde vám svoje modely predvedú Rozbora Couture, Jana Jurčenko, Zuzana Haková, Michaela Ľuptáková, Stefano Pellicceria, Nicollas Berenique, Veronika Hložníková, Komora & Humer, Duos a Poner. 

V utorok, 17. októbra, opäť v Refinery Gallery bude večer patriť prehliadke Renáty Kliskej a jej značky La Rena, predstaví sa víťazka projektu Nové tváre módnej scény z roku 2015 Sofia Tureková, ďalej Michael Kovacik, Monika Vontsemu, značka Hellenski by Ema Klein, Katie Q & Valeria Beck, Nana Fashion Gallery, Izabela Komjati, Lenka Poulová, Ida Sandor a vrcholom večera bude tradične Jana Pištejová.

Stredajší večer, 18. október, sa bude niesť v komornejšej atmosfére. V centre Bratislavy sa v priestoroch butiku značky Coccinelle predstaví najnovšia kolekcia kabeliek. 

Sériu prehliadok zavŕšime vo štvrtok 19. októbra,  priestoroch krásneho gotického kostola Klarisiek. Tu, tak ako minulý rok, zabojujú o titul finalisti projektu Nové tváre módnej scény Sandra Jutková, Dominika Kašová, Ondřej Kovařik, Boris Kráľ, Zarina Šimkovičová, Viktor Varg a Martina Vrábelová so svojimi kolekciami na tému Vôňa kávy. Víťaz súťaže získa množstvo hodnotných cien, kávovar PrimaDonna Elite Experience od De’Longhi, YogaBook od Lenovo, mediálny priestor v tituloch vydavateľstva STAR production (Slovenka a ŽenskýWeb.sk), módny editoriál v magazíne SPARKLING, módny editoriál v magazíne Hviezdy ciest a Top Fashion magazine, cenu, po ktorej zrejme túži každý mladý módny návrhár – Master Class Program od francúzskej módnej školy MOD’SPE Paris Central Europe, ročný jazykový kurz Volis Academy a tiež pobyt v Zlatých kúpeľoch Royal Palace.

Posledný deň jesennej časti sa ponesie v znamení workshopu. V priestoroch Mestského divadla Pavla Orságha Hviezdoslava sa stretnú módni návrhári a porota Bratislavských módnych dní. Počas neho sa zhodnotí slovenská móda, dvanásť rokov fungovania Bratislavských módnych dní, tvorba finalistov projektu Nové tváre módnej scény a svoje miesto tu budú mať aj zástupcovia médií či blogeri.

Bratislavské módne dni si budete môcť vychutnať aj naživo – lístky sú v predaji v sieti TicketPortal, ale i online prostredníctvom www.bmd.sk a na Facebook-u v špeciálnych live streamoch a živých vstupov zo zákulisia. 

About BMD