o nás

Agentúra Promotion organizuje už 16. ročník projektu Bratislavské módne dní by Mercedes-Benz, ktoré sa stretávajú s mimoriadnym úspechom a záujmom širokej verejnosti. Konajú sa štyrikrát do roka, na jar, leto, jeseň i zimu a sú prezentáciou najnovších trendov svetových módnych značiek, ako aj tvorby domácich i zahraničných módnych dizajnérov. Počas leta môžu dizajnéri svoju módu predstaviť na Hlavnom námestí v Bratislave v rámci letnej prehliadky. V decembri sa koná Exkluzívna prehliadka plesových šiat, ktorá je svojou prezentáciou večerných šiat vstupom do nadchádzajúcej plesovej sezóny. Hlavnou myšlienkou tohto projektu je podpora mladých módnych tvorcov, no tiež etablovaných módnych návrhárov, či poskytnutie možnosti prezentovať svoje kolekcie spolu so zahraničnými módnymi návrhármi na jednej scéne.

Agentúra Promotion každoročne na jeseň uskutočňuje oceňovanie mladých módnych tvorcov. Sú odmeňovaní na základe kritérií určených odbornou porotou. Zo získaného ocenenia vyplývajú rôzne benefity určené na podporu a prezentáciu tvorby daného návrhára.

Počas svojej existencie si Agentúra Promotion vybudovala dobré meno nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Úzko spolupracuje so zastupiteľskými úradmi v zahraničí, predovšetkým v Londýne, s Talianskou módnou komorou v Miláne a s univerzitou La Sapienza v Ríme. Podporou mladých talentov prispieva Agentúra Promotion k rozvoju a obohateniu slovenského módneho priemyslu.

Porota projektu Nové tváre módnej scény:

Iveta Lederer – predsedníčka

Simona Vachálková – podpredsedníčka

Slávka Kállayová – podpredsedníčka

Fabrice Raoul / MOD’SPE Paris Central Europe

Jana Lalová / MOD’SPE Paris Central Europe

Richard Rozbora / návrhár

Michal Bartek / Agentúra Promotion

Monika Reháková / Agentúra Promotion

Andrej Taraba / EXIT model management

Petra Ficová / fotografka

Edita Szabóová / Mary Kay

Ingrid Drozd Janečková / Mercedes-Benz