Talentovaná Jana Jurčenko: BMD sú súčasťou môjho rastu

Slovenská módna návrhárka Jana Jurčenko prezradila viac o pripravovanej kolekcii na blížiace sa Bratislavské módne dni.

Módu mala Jana Jurčenko v krvi už odmalička. V praxi si ju skúsila už v spolupráci s pani Eckhardt a veľký úspech návrhárka zožala aj zúčastnením sa súťaže na BMD. Ako sa odvtedy talentovanej dizajnérke zmenil pracovný život?
Odmalička som inklinovala k móde. Prešla som rôznymi fázami profesijného vývoja. Dostala som sa do bodu, v ktorom prišla potreba osamostatniť sa. A neodlúčiteľne sú od začiatku BMD súčasťou môjho rastu. Budujem vlastnú klientelu, ktorá sa stále rozrastá, a teším sa zo svojho ateliéru vo Vlčom Hrdle, kde sú všetci vítaní.“

bmd2016_jar_rm_jana_jurcenko_033

Momentálne už pripravujete kolekciu na prichádzajúce BMD, čo bude jej charakteristickou črtou?
Keďže je kolekcia ešte vo fáze tvorby, tak na túto otázku neviem jednoznačne odpovedať. Momentálne neexistuje ešte zadefinovaná charakteristická črta. Skôr sa mi kolekcia spája s emóciou, ktorú momentálne prežívam.

img_0341

Pri tvorbe najnovšej kolekcie Janu Jurčenko inšpirovali rôzne drobné detaily, ktoré sa v jej mysli spojili do celku, takže sa určite máme na čo tešiť.
Módna dizajnérka je veľkou fanúšičkou šperkov, ktoré budú súčasťou aj pripravovanej módnej prehliadky. Jana sa netají tým, že jednou z jej vášní sú práve šperky a tak budú znova veľkou súčasťou pripravovanej kolekcie.

img_0340

Módna návrhárka sa teší aj z toho, že máme na trhu nespočetne veľký výber krásnych a kvalitných látok. Na prichádzajúce BMD sa Jana Jurčenko veľmi teší a my veríme, že opäť nesklame.

About BMD