Tretí večer Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz v znamení nových priestorov i nováčikov na scéne

Tretí večer Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz v znamení nových priestorov i nováčikov na scéne

Ani predposledný večer Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz nestratil na originalite, kreativite a talente našich módnych tvorcov. Organizátorka podujatia, pani Mária Reháková, sa navyše vyjadrila k téme, ktorá v ostatných hodinách rezonuje Slovenskom.

Bratislavské módne dni by Mercedes-Benz sú najúspešnejším slovenským projektom zameraným na módu, o tom niet pochýb. Pani Mária Reháková, ktorá za ním už roky úspešne stojí, netají, že ide o dlhé mesiace náročných príprav, keďže je vylúčené ostať stáť na jednej úrovni: „Každý rok musíme prinášať niečo nové, aby slovenská móda napredovala. Módnu scénu sme za roky obohatili o množstvo návrhárov, ktorým dávame podmienky na štart, a samozrejme ich podporujeme v ďalšej tvorbe. Celý tím, ktorý na príprave Bratislavských módnych dní participuje, to robí s láskou a s hlbokým presvedčením, že podporovať talenty a umožniť im presadiť sa v móde ako doma, tak i v zahraničí, má význam. Každý rok k nám zavítajú módni tvorcovia zo zahraničia a je pre nich česť predstaviť svoje kolekcie aj slovenským divákom. Preto ma veľmi mrzí, ak médiá a neprajníci zabúdajú na to podstatné, a vo svojich vyjadreniach vyzdvihujú výlučne to, čo s módou vôbec nesúvisí – všetci vieme o kom hovorím. Degradujú tým našu prácu a hlavné posolstvo Bratislavských módnych dní.“ 

Nové priestory

Kým prvé dva večery jesennej edície Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz sa sústredili do priestorov hotela DoubleTree by Hilton, dnešný i zajtrajší večer prebehnú v očarujúcich priestoroch Kostola Klarisiek v centre hlavného mesta. Aj dnes, ako vždy, bolo na čo pozerať!

Úvod večera patril hlavnej organizátorke Bratislavských módnych večerov, pani Márii Rehákovej, ktorá sa za dlhoročnú priazeň všetkých fanúšikov módy úprimne poďakovala a vyzvala ich k priazni aj v ďalších ročníkoch, pretože my ani zďaleka nekončíme. 🙂

Návrhári nesklamali

Po utorku, keď sme si pripomenuli tiež 25-ročné pôsobenie fenomenálnej Jany Pištejovej na módnej scéne, sa na prehliadkovom móle striedali nádherné a pestré kúsky od známych slovenských návrhárov – nielen stálic Bratislavských módnych dní by Mercedes-Benz, ale i celkom nových mien.

Prehliadku odštartovala niekdajšia víťazka projektu Nové tváre módnej scény Zarina Šimkovič, ďalej pokračovali kolekcie návrhárov: Ida SandorRozalia BotJaroslava Wurll KocanováIzabela KomjatiLucia RybárováMartina VrábelováAdriana Horecká a Zuzana Haková.

Viac fotiek na www.zenskyweb.sk

About BMD