Veronika Hložníková: Moje modely zvýrazňujú osobnosť a ženskosť

Je talentovaná, kreatívna a úspešná. Módna návrhárka VERONIKA HLOŽNÍKOVÁ oslavuje dvadsať rokov úspešnej tvorby na našej módnej scéne. Ako po minulé roky, aj teraz sa predstaví na Bratislavských módnych dňoch.

Neuveriteľné, už dvadsať rokov úspešne pôsobíte na našej módnej scéne! Aké sú vaše pocity?

Ťažko povedať. Za tie roky som prešla určitým procesom. Niečo som sa naučila, prípadne sa aj poučila. Tých dvadsať rokov na módnej scéne pre mňa znamená istú stabilitu, pri svojej práci mám pocit pokoja. Neprežívam silné emócie. Je pozitívne, že sa v sebe, aj vo svojej práci lepšie vyznám.

Vaša tvorba oslovuje konzervatívnejších ľudí, ale aj takých, ktorí radi experimentujú. Akí klienti vás vyhľadávajú najviac?

Moju klientelu tvorí široké spektrum zákazníkov. Robím pre rôzne typy ľudí, či už z hľadiska veku, alebo konfekčnej veľkosti. Základ mojej klientely tvoria ženy štyridsať plus. Menej vytváram modely pre mladšie klientky, maximálne šijem pre dcéry svojich stálych zákazníčok. Tvorím pre dámy, ktoré potrebujú biznis modely. Moja tvorba nezahŕňa bežnú konfekciu, ale skôr modely so zaujímavými prvkami a ženskými detailami. Zameriavam sa na klientky, ktoré potrebujú modely do práce. Mojím cieľom je, aby model vyjadroval ich osobnosť, nemal by to byť úplne bežný kúsok.

Celý rozhovor na www.zenskyweb.sk

About BMD